Fenečku Minion jsme si nechali doma z našeho prvního odchovu v roce 2015. Povahově je divoška po mamince. Byla vlastně i nejdivočejší ze všech štěňátek – už v sedmi týdnech přelézala ohrádku jak po žebříku a podnikala dobrodružné výpravy do okolí.

Miňousa má vynikající stabilní povahu po obou rodičích. Povahově je trochu (nebo spíš hodně) šprt. Hodně jí baví cvičit. Je velice drobná a má jemnou moderní stavbu těla po mamince, ale zároveň dostatek substance po taťkovi. Pigmentace po obou rodičích vynikající, nenese hnědý gen.

Do výstavního kruhu vstoupila už ve štěněcím věku ve velkém a na prvních dvou výstavách vyhrála nejvyšší cenu ve své kategorii. Za svou výstavní kariéru dosáhla titulů šampion České republiky, Německa, Rakouska titulu Mezinárodní šampion (C. I. B.). Na světové výstavě v Lipsku 2017 vyhrála otevřenou třídu, což je asi největší náš výstavní úspěch, kterého jsme kdy dosáhli.

Pro radost jsme se věnovali coursingu a agility, což bohužel skončilo po těžkém úrazu kolene a následné operaci vazů. Teď už jen spokojené lítá po lese a po zahradě, případně cvičí na balančních podložkách.

Miňonka je maminkou našeho odchovu B. Mateřské povinnosti si nesmírně užívala, až jsem na tím často zůstávala nevěřícně stát.