Miňonka v Tullnu

Miňonka odstartovala svoji dospěláckou výstavní kariéru 2/10 v rakouském Tullnu na mezinárodní výstavě. Pudlové byli posuzování specialistkou na plemeno, velice váženou paní rozhodčí Lisbeth Mach ze Švýcarska.

Miňousa byla velmi šikovná, v otevřené třídě získala CACA a následně v opravu silné konkurenci res. CACIB! Skvělý úspěch v 15 měsících!

A přibližný překlad posudku:

Světlejší, velice samičí fena, skvělý ocas, celkově velmi ušlechtilý vzhled s ohledem na standard, prezentována byla skvělá povaha, velice vytříbená hlava s jemným výrazem, umírněná reakce.

Úspěšný víkend blonďatých sestřiček

Uplynulý víkend byl velice úspěšný pro naše sestřičky z odchovu A – Chinu a Minion. Fotky jsou zatím ve výrobě, takže zatím jen něco málo a zbytek přibude.

V sobotu China (ANNIVERSARY CHINA Ambershades) na své první výstavě  (nejen pro Chinu, ale i pro paničku a malou paničku) krásně zabodovala, a to se zrovna ten den s horšími známkami zrovna nešetřilo. Na klubové výstavě KPaCHP v Praze na Svornosti ve třídě mladých získala ocenění výborná 1, CAJC a Mladý klubový vítěz a opravdu nádherný posudek od paní rozhodčí Anna Törnlöv ze Švédska. V soutěži dítě a pes krásné první místo. Za fotky děkujeme majitelům a chs Teschiro.

Miňonka zabodovala v neděli na mezinárodní výstavě v Praze, kde si vyběhala druhý CAJC, BOJ a BOS. Od pana rozhodčího Nils-Arne Törnlöv dostala úžasný posudek a milá slova, která opravdu zahřála u srdce („Je úžasná, příští rok dostane BOBa ona“). Krásné fotky Miňonky od Vendy Šlechtové.

Měli jsme i dvě milé návštěvy – přijel se na nás podívat Toníček (ANNIVERSARY TIN Ambershades) s páníčky a odpoledne i Čajnuška (China). Za fotku Toníka děkuji Haničce Kašparové.

Moc děkuji všem zúčastněným, bylo to hrozně fajn 🙂

Toník a první výstava

V půlce října jsme se byli s Miňonkou podívat na Toníkovu výstavní premiéru na klubovce v Kněževsi. Posuzovala paní rozhodčí Mgr. Sabina Chiesa Folbrecht, A/BG.

Ve třídě štěňat získal ANNIVERSARY TIN Ambershades ocenění velmi nadějný a v odpoledních soutěžích nejlepší baby Kněževes 2015. Moc gratulujeme Toníkovi i majitelům.

Krajská výstava Džbán

V sobotu 5. září jsme se s Charliem a Mařenkou poprvé zúčastnili krajské výstavy v Praze na Džbáně. Počasí se povedlo a my jsme si užili pohodový sluníčkový den.

Výstava opravdu perfektně zorganizovaná, krásné ceny pro vítěze, zajištěné občerstvení i stánky s psími potřebami. Kam se na to hrabou klubovky.

Bloďáci oba běhali ve třídě vítězů a vyběhali u paní rozhodčí Aleny Košťálové krajského vítěze a postoupili do závěrečných soutěží.

Poprvé (a asi naposledy) jsme přihlásili do soutěže párů, nikam jsme sice nepostoupili, ale jsem ráda, že jsme si to jednou zkusili.

V závěrečných soutěžích Mažunka postoupila do užšího výběru IX. skupiny FCI, což mě velmi potěšilo.

Jako vždy bez fotek, naivně ještě pořád čekám, jestli se někde nějaká neobjeví…

Charlie s Majou si teď na nějaká čas dají výstavní pauzu a budou se věnovat jen agility. Na výstavách nás budete moci potkat s naší omladinou.

MVP Mladá Boleslav 2014

S Mařenkou jsme se vydali v poslední srpnový den na mezinárodku do Boleslavi. Posuzovala paní rozhodčí Jaroslava Ovesná.

Mařenka krásně běhala a paní rozhodčí se líbila (typ, hlava, pigment, horní linie a nasazení krku). Ocenění Výborná 1, CAC, res. CACIB. S oceněním jsme moc spokojení.

A po více než dvou letech usilovného hledání gumiček na úžovky, které by nepraskaly, se mi je na výstavě ve stánku konečně podařilo sehnat. Jsou to Laineé gumičky na balíčkování (wrap bands) – pozor, to je důležité, protože ty klasické na topknot při olejování praskají (bohužel mám pro gumičky značně agresivní přípravek). Růžová byla jasná volba, jak jinak pro blondýnku 🙂

Jaro 2014

Dlouho jsme nepsali žádné novinky, takže to musíme napravit! Letošní jaro je trochu hektické.

Uchovnění Mařenky

V březnu jsme oficiálně uchovnili Maju. Shodou okolností nám v ten samý termín začala po dlouhém napínání také prvně hárat, takže teď už to je velká dospělá holka. Výsledky Majiných zdravotních vyšetření jsou zde. Maja je plnochrupá a měří 57 cm. Během letošního roku se chystám ještě oběma blonďákům nechat udělat genetiku, ale zatím to nespěchá.

Agility a poslušnost

V rozumné dojezdové vzdálenosti od nás se nám podařilo najít sportovní vyžití a zapsali jsme se na kurzy poslušnosti a agility. Děláme to pro radost, s naší „důsledností“ by to asi ani jinak nešlo. K velkému předvapení si agility nejvíc zamiloval Charlie, Mařenku to začalo bavit až zhruba v polovině kurzu, kdy se zamilovala do kladiny…Na dvou lekcích s námi byli i Donďa s Tessinkou, které to k velkému překvapení také moc bavilo. Tessinka předvedla nové vylepšení – místo běhání tunelem běhala po tunelu shora.

Výstavy

Letos jsme si dali s výstavami trochu pauzu. Jednak jsme díky sportování našli jiné vyžití, které si zatím všichni pejsci pochvalují. Druhak jsme museli čekat na to, až Mařence narostou chlupy po Charlieho lednovém „střihačském zákroku„. Když už Maje konečně chlupy dorosly a já nahlásila na konec června Klatovy, vše se v trochu menším měřítku znovu zopakovalo podle podivně stejného scénáře. Tentokrát jí sežral chlupy „jen“ z jedné strany. Při troše štěstí to do Klatov trochu poporoste a pokud se Maje podaří nepřijít o chlupy na pravém uchu, možná to ani nebude příliš vidět…

Charlieho jsem po roce vytáhla za humna – na klubovku na Konpiště, poprvé do čestné třídy a hlavně asi jako rozloučení s vystavování. Posuzovala paní Renata Smyčková a Charlie si vyběhal V1 a čekatele čestného šampiona. Ještě to odpoledne po návratu domů dostal dlouho slibovaný nový kabátek, ve kterém se mu bude určitě lépe lítat po zahradě a na cvičáku.

To je od nás zatím vše, doufám, že se zase brzy ozveme s nějakými novinkami.

Klubová výstava PK Stodůlky

V poslední říjnovou sobotu jsme se s Majou vydaly na klubovou výstavu Pudl klubu – ta se měla tradičně konat v Sokole Středokluky, ale vzhledem k předčasným volbám, pro které prostory sokola potřebovali, byla výstava přesunutá do Spolkového domu ve Stodůlkách, kde je také prostředí velice příjemné a navíc tam i dobře vaří :).

Mařenku jsem prvně přihlásila mezi dospěláky do mezitřídy. Byla moc šikovná a navzdory zcela nevhodnému klouzavému povrchu běhala krásně svým lehkým krokem, a skoro jí to ani neklouzalo.

Maja si s pěkným posudkem vyběhala svého prvního dospěláckého CACe, následně i prvního dospělého klubového vítěze a prvního BOBa. Není se moc čím chlubit, protože to bylo bez konkurence…

Posuzovala paní rozhodčí z Běloruska Galina Zhuk, mimo jiné chovatelka velkých apricotů, takže si posudku velice vážím.

Protože jsme byly zase jen samy dvě, omluvte kvalitu fotek z telefonu, budu se snažit získat lepší materiál od klubového fotografa.

Moravskoslezská národní výstava psů Brno

Udělaly jsme si s Mařenkou dámskou jízdu a vydaly jsme se vystavovat do Brna. Sešlo se to tak, že měla Maja ve třídě mladých konkurenci. S tím si ale Mařenka pěkně poradila, třídu vyhrála a získala posledního CAJCe, který jí chyběl na českého junior šampiona. Dokonce se jí v konkurenci podařilo vyběhat i Junior BOBa. Jsem na ní moc pyšná, je to holka moje šikovná :).

Posuzovala paní rozhodčí Tarjan Annamária z Maďarska.

Za fotky děkujeme Andree Veitové, a hlavně autorovi Juraji Kovačovi.

Letní výstava Konopiště

Posudek z téhle výstavy se mi dlouhou dobu pořád někde doma válel, klasika, teď už ho asi nenajdu, takže nemůžu přesně říct, co v něm bylo.

Proběhla nějaká nemístná poznámka ohledně Majiny barvy, opakuji zas a znovu, odmítám své psy barvit, dobarvovat, odbarvovat, apod.

Maja ve třídě mladých získala výsledek výborná. Posuzovala rozhodčí Olga Dolejšová.

Za fotky děkuji manželům Hlavatým.