Všechna štěňátka z odchovu C jsou již v nových domovech 🐩🐾 Další vrh je v plánu nejdříve za pár let.

SONY DSC

Informace pro zájemce o štěňátka od nás

Štěňata rezervujeme pouze proti rezervační smlouvě a uhrazenému rezervačnímu poplatku. Tomu zpravidla předchází osobní návštěva zájemce u nás a z naší strany i důkladné zjišťování informací o potenciální budoucí rodině.

Nepodporujeme množírny ani záměrný chov „bezpapíráků“ či kříženců, což je zohledněné v naší kupní smlouvě.

Při odchodu do nového domova naše štěňátka budou:

  • mít kompletní rodokmen a budou registrována pod Českomoravskou kynologickou unií (ČMKU), členem FCI (rodokmeny budou nejspíš hotové později a budou novým majitelům zaslány poštou).
  • očkována a odčervena adekvátně k věku odchodu do nového domova.
  • čipována a mít vystavený pet pas pro malá zvířata
  • mít pojištění pro případ úrazu či nemoci platné na 4 měsíce na území České republiky u smluvních veterinárních lékařů (pojištění je nutné aktivovat ze strany nových majitelů 1 platbou)
  • zvyklá na péči a manipulaci související s úpravou, budou několikrát oholena, vykoupána a střihově upravena
  • mít výbavičku do začátku v novém domově
  • socializována v domácnosti s lidmi, všemi běžnými činnostmi, a ostatními psy

Velké pudly chováme od roku 2009, náš první vrh se narodil v roce 2015. Dbáme na kvalitu, nikoliv na kvantitu.

Pokud uvažujete o koupi štěněte od nás, nebo kdekoliv jinde, prosím používejte selský rozum a důvěřujte, ale prověřujte! V posledních pár letech (kovidových i pokovidových) se bohužel začalo objevovat více chovatelů-množitelů štěňat s PP, kteří neeticky produkují desítky štěňat ročně. Zajímejte se, prosím,  kolik vrhů ročně chovatel odchová. Předmětem etického chovu by dle doporučení národní i světové kynologické organizace nikdy neměl být ekonomický zisk.

Zároveň se také objevují „taky chovatelé“, kteří si zřejmě za přemrštěné kovidové ceny pořídili psa. A protože by to mohlo být finančně zajímavé (nebo nevím vůbec proč), tak začali „taky chovat“. A to podle všeho taky bez jakýchkoliv znalostí. Jinak si nedovedu představit, proč se na mě obracejí zájemci o štěňata z těchto chs a ptají se na základní informace, které jim podle všeho není chovatel schopný poskytnout.

Předchozí odchovy

Odchov B (*2019)

Odchov A (*2015)