Říjen 2018

Zatímco září jsme si užili spíše aktivně, v říjnu přišlo na řadu odpočívání. Tradičně nejspolehlivějším partnerem do pelíšku je Donatello, ale ani holky se nenechaly zahanbit 😀

Mařenka a její zádíčkový kreace

Jinak nuda tady rozhodně nebyla, i když to vypadá, že jsme se jenom váleli.

Holky si jeden den připravily k večeři „houbovku“ 😀

Mařenka pak „pro změnu“ pomáhala s mytím formy na bábovku. Trošku hůř se jí s tím sice v našem členitém domečku navigovalo, ale Maja není žádný žabař a hravě to zvládla.

Nutno podotknout, že Mařenka svými „žracími“ móresy zase trošku zkazila zbytek našich psů, takže teď bude na chvilku kamenný režim, abychom si to za půl roku mohli znovu všichni zopakovat 😀

Tessinka bohužel poslední říjnovou sobotu špatně skočila z gauče a utrhla si křížové vazy v pravém koleni. Jakože vážně 🙁

Druhé narozeniny odchov A

AKTUALIZACE: Doplněny fotky Goldíka

Čas stále plyne jako voda a naši odchovanci z vrhu A oslavili už druhé narozeniny.

Doma jsme si udělali takovou malou narozeninovou párty: zleva Minion, Maja, Charlie, Diamond, dole zleva Donatello a Tessinka.

Než jsme se stačili srovnat ke společně fotce, Mařenka jako vždy nenápadně zezadu ukradla pár kousků lososa z dortu.

Také nám přišly ke druhým narozeninám fotky od Woodyho (Anniversary Wood Ambershades) – moc děkujeme!

A na Facebooku se objevila narozninová fotka od Pamina (Anniversary Ruby Ambershades).

Tady je pár čerstvě přednarozeninových fotek od Goldíka (Anniversary Gold Ambershades)

A kdyby vás zajímalo, jak trávíme teplé dny, tak věřte, že velice pohodově 🙂 Přejeme krásné léto všem!

Říjen 2016

Co všechno jsme dělali v říjnu?

Zúčastnili jsme se mezinárodní výstavy v Rakouském Tullnu.

Seminář o inseminaci psů

V půlce října jsem úplnou náhodou dostala možnost zúčastnit se semináře pořádaného Zoo Tábor na téma Inseminace psů. Seminář se skládal ze dvou bloků. První přednášela MVDr. Přinosilová o reprodukci z pohledu psů a odběru semene u psů. Druhý vedl MVDr. Vitásek a týkal se reprodukce a inseminace fen. Bylo fajn si osvěžit školní znalosti reprodukce psů a dozvědět se nové zajímavé informace o současných možnostech reprodukce. Klobouk dolů před oběma přednášejícími, oba byli odborníci na slovo vzatí a evidentně perfektně rozuměli svému oboru do značné hloubky, to se vždycky dobře poslouchá.

Přišel podzim

Na svoji pravidelnou stříhací návštěvu přijel Diamond, i když tentokrát po značně nepravidelné době. Oblíbené sourozenecké vyběhání s Miňonkou nemohlo chybět.

Fotku jsem udělala i Tessince

…a Donečkovi (podobnost s bílým psíkem z Asterixe a Obelixe je čistě náhodná 🙂

Dostali jsme fotečky i od Chiny, která si parádně užila podzimní výlet do Chocerad se vším všudy 🙂

Dva dny s Chinou

Na státní svátek se za námi stavila medvědice Chinuška na úpravu kožíšku. Opět proběhlo obligátní sourozenecké proběhnutí.

V rámci zachování čistoty před výstavou bylo nutné Chinušku řádně vybavit do večerního venčení v dešti 🙂

Druhý den (29/10) obě holky vyrazily na mezinárodní výstavu do Letňan, kde pudly posuzovala paní rozhodčí z Běloruska Galina Zhuk.

Miňonka v otevřené třídě vyběhala prvního CACe na českého šampiona, druhého CACIBa a mezinárodního šampiona a BOSe. Na šestnáct měsíců pěkná sbírka a to ještě v kruhu úplně neběhá podle mých představ, ale pracujeme na tom.

Chinuška ve třídě mladých vyběhala výbornou 1. Sice bez titulu, ale za mě je velký bonus, že ten celý den na výstavě pěkně zvládla a neodcházela otrávená.

Vlastně jsem čekala výsledky úplně obrácené, což jen potvrzuje můj současný životní přístup, že o věcech není vhodné příliš přemýšlet a nechat je plynout…

Obě holky mi udělaly radost, jsou to pohodářky a šikulíny 🙂 Společná fotka obou holek ještě dorazí (kromě společné fotky dorazily i fotky obou holek zvlášť – jsou doplněné v celém příspěvku).

A závěrem jeden krásný čumákový portrét Chinušky 🙂

Jaro 2014

Dlouho jsme nepsali žádné novinky, takže to musíme napravit! Letošní jaro je trochu hektické.

Uchovnění Mařenky

V březnu jsme oficiálně uchovnili Maju. Shodou okolností nám v ten samý termín začala po dlouhém napínání také prvně hárat, takže teď už to je velká dospělá holka. Výsledky Majiných zdravotních vyšetření jsou zde. Maja je plnochrupá a měří 57 cm. Během letošního roku se chystám ještě oběma blonďákům nechat udělat genetiku, ale zatím to nespěchá.

Agility a poslušnost

V rozumné dojezdové vzdálenosti od nás se nám podařilo najít sportovní vyžití a zapsali jsme se na kurzy poslušnosti a agility. Děláme to pro radost, s naší „důsledností“ by to asi ani jinak nešlo. K velkému předvapení si agility nejvíc zamiloval Charlie, Mařenku to začalo bavit až zhruba v polovině kurzu, kdy se zamilovala do kladiny…Na dvou lekcích s námi byli i Donďa s Tessinkou, které to k velkému překvapení také moc bavilo. Tessinka předvedla nové vylepšení – místo běhání tunelem běhala po tunelu shora.

Výstavy

Letos jsme si dali s výstavami trochu pauzu. Jednak jsme díky sportování našli jiné vyžití, které si zatím všichni pejsci pochvalují. Druhak jsme museli čekat na to, až Mařence narostou chlupy po Charlieho lednovém „střihačském zákroku„. Když už Maje konečně chlupy dorosly a já nahlásila na konec června Klatovy, vše se v trochu menším měřítku znovu zopakovalo podle podivně stejného scénáře. Tentokrát jí sežral chlupy „jen“ z jedné strany. Při troše štěstí to do Klatov trochu poporoste a pokud se Maje podaří nepřijít o chlupy na pravém uchu, možná to ani nebude příliš vidět…

Charlieho jsem po roce vytáhla za humna – na klubovku na Konpiště, poprvé do čestné třídy a hlavně asi jako rozloučení s vystavování. Posuzovala paní Renata Smyčková a Charlie si vyběhal V1 a čekatele čestného šampiona. Ještě to odpoledne po návratu domů dostal dlouho slibovaný nový kabátek, ve kterém se mu bude určitě lépe lítat po zahradě a na cvičáku.

To je od nás zatím vše, doufám, že se zase brzy ozveme s nějakými novinkami.

Adriatic CUP 2012 v Černé hoře, výstavní maraton

pondělí 30. dubna – 2x CAC Ázerbajdžánu, 2x CAC Kypru

 

Charlie:

2x V1, CAC, BOB – nový šampion Ázerbajdžánu!

2x V1, CAC, 1x BOB – nový šampion Kypru!

 

Donatello:

2x V1, CAC – nový šampion Ázerbajdžánu!

2x V1, CAC – nový šampion Kypru !

 

 

neděle 29. dubna – 2x CAC Makedonie, 2x CAC Moldávie

 

Charlie:

2x V1, CAC, BOB – nový šampion Makedonie!

2x V1, CAC, BOB – nový šampion Moldávie, Balkánu a MULTIŠAMPION!

 

Donatello:

2x V1, CAC – nový šampion Makedonie!

2x V1, CAC – nový šampion Moldávie a Balkánu!

 

 

sobota 28. dubna – CACIB a CAC výstavy Černé Hory

 

Charlie:

V1, CAC, CACIB, BOB – nový INTERŠAMPION!

V1, CAC, BOB – nový šampion Černé Hory!

 

Donatello:

V1, CAC

V1, CAC – nový šampion Černé Hory!

 

Vypravili jsme se na velice náročný výstavní maraton do Černé Hory s partou fajn lidí a pejsků. Počasí bylo opravdu velice teplé, ale výstavy se konaly takřka na pláži, takže nás osvěžoval mořský vánek. Organizace byl tak trochu … Černohorská, takže výstavy místo v devět ráno začínaly v poledne a odpolední soutěže byly dlouho do noci. Myslím, že naše cesta splnila nad míru naše očekávání co se týče výsledků obou kluků. Jsme rádi, že jsme jsme takovouto cestu podnikli, ale určitě se neplánujeme nic podobného v dohledné době vyzkoušet.

 

Adriatic Cup 2012 (foto Teschiro kennel)

Mezinárodní výstava Trenčín (SK)

Rozhodčí pudl – Zdeňka Jílková (CZ), 

Charlie ve třídě vítězů: V1, CAC, CACIB, BOB

Rozhodčí čínský chocholatý – Miroslav Guniš (SK)

Donatello v otevřené třídě: VD

Charliemu se podařilo konečně prolomit slovenské prokletí rezervních CACIBů a vyběhal v konkurenci svého staršího bratra CACIBa, a v konkurenci svého mladšího bratra BOBa. Donďa běhal o něco lépe než minulou výstavu, nicméně se nechal vystresovat nepříliš profesionálním přístupem pana rozhodčího. Ten všem, co nenesli v pohybu ocas nahoře, rozdával VD. Budeme hodně trénovat, aby se Doňásek předvedl tak, jak to umí doma nebo než jde naostro do kruhu.

MVP Trenčín 2012

Národní výstava Brno (CZ)

Rozhodčí pudl – Božena Ovesná (CZ), 

Charlie ve třídě vítězů V1, CAC, Národní vítěz

Rozhodčí čínský chocholatý pes – J. Němec (CZ)

Donatello v otevřené třídě V3

 

Letošní výstavní sezonu jsme z našeho pohledu zahájili velice úspěšnčě. Charlimu se podařilo vyběhat národního vítěze, kvůli kterému byl přihlášen, a Doňásek byl na naší první společné výstavě velice šikovný a získal ocenění výborný. Trochu musí zapracovat na stresu v kruhu naostro.

 

 

NV Brno leden 2012