Miňonka druhou nejlepší fenou klubové výstavy

Růžičková klubová výstava

Na neděli 28.5. jsme měli přihlášenou pražskou klubovou výstavu ve Stodůlkách.

Předpověď počasí ukazovala na pěkně parný den a před námi byl celý celý dlouhý den někde vevnitř v dusnu, namísto toho, abychom sebou plácly k vodě…

Miňonka (ANNIVERSARY PEARL Ambershades) byla naposledy (a možná i poprvé 🙂 přihlášená do mezitřídy, druhé narozeniny už jsou za rohem. Ve třídě byla sama a docela se i panu rozhodčímu Mario Funkovi z Německa líbila. Získala výbornou 1 a CAC – poslední čekatel pro českého šampiona. Stala se tak mým historicky prvním odchovaným šampionem 🙂 Nad konkurencí z otevřené třídy jako velice milý bonus vyběhala klubového vítěze. Dělá mi radost, holka moje blonďatá. Za fotky děkujeme naší Vendy.

Nějak jsme to horko přežily do odpoledne a pak se stalo něco, na co bych si nevsadila. Miňousa v závěrečných soutěžích vyhrála nejlepší velkou fenu výstavy v rámci všech barev a druhou nejlepší fenu v rámci všech velikostí! Pro mě je to neuvěřitelný úspěch.

Největší radost mám z toho, že se mi blondýnu podařilo až do odpoledne udržet ve veselé náladě a s ohledem na počasí i pořádně napitou 🙂

Bonitace

Při klubové výstavě jsme také rovnou zvládli zbonitovat naší blonďatou mládež – jak Miňonka, tak Diamond jsou tedy od neděle oficiálně chovní.

Korunovační výstava 2017

V neděli 12.3. jsme se vydaly do Stodůlek na Korunovační výstavu. Strávily jsme tam sice dlouhý, ale moc fajn den s psími i člověčími kamarády. Největší zážitek z celého dne byla samozřejmě pizza objednaná k obědu. Vůbec nechápu, že mě to nenapadlo dřív 🙂

Výstavu posuzovala německá rozhodčí Liane Kubbe z chovatelské stanice Ahornstreet. Velice oceňuji rozhodčí, kteří přestože chovají černé a bílé pudly, nejsou barvoslepí a dají šanci i moderním barvám – mimochodem celou výstavu vyhrál stříbrný královák.

Tady je pár fotek z posuzování od Evy Mizerové:

Pudl se dá předvádět i na volném vodítku. Přestože FCI již několik let „tlačí“ trend rozumného vystavování (volný postoj, volné vodítko), rozhodčí stále tolerují škrcení psů při pohybu v kruhu…(ruku na srdce, taky jsem tak kdysi vystavovala…)

Tady je jedna fotka soustředěné blondýny

A nakonec ukázka toho, že Minion je vlastně omen nomen (ne, není to středák :))

Jediná vada na kráse je, že jsem z časových důvodů nelakovala (protože bych tentokrát neměla kde vykoupat).

A jak jsme vlastně dopadly?

ANNIVERSARY PEARL Ambershades v 22 měsících v mezitřídě oceněná výborná 1, CAC. V odpoledních soutěžích v docela velké konkurenci (nevím přesně, ale podle rozpisu tam mělo být 8 fen) 3. nejlepší velká fena, z čehož mám opravdu velkou radost 🙂 Trošku jsme odbourali tu „našprcenost“ a zase se posunuli o krok blíž k radostnému předvedení, i trocha pohopsání byla 🙂 My to jednou natrénujeme.

Nakonec ještě fotka z umístění od Barči Brožkové, moc děkujeme 🙂

Úspěšný víkend blonďatých sestřiček

Uplynulý víkend byl velice úspěšný pro naše sestřičky z odchovu A – Chinu a Minion. Fotky jsou zatím ve výrobě, takže zatím jen něco málo a zbytek přibude.

V sobotu China (ANNIVERSARY CHINA Ambershades) na své první výstavě  (nejen pro Chinu, ale i pro paničku a malou paničku) krásně zabodovala, a to se zrovna ten den s horšími známkami zrovna nešetřilo. Na klubové výstavě KPaCHP v Praze na Svornosti ve třídě mladých získala ocenění výborná 1, CAJC a Mladý klubový vítěz a opravdu nádherný posudek od paní rozhodčí Anna Törnlöv ze Švédska. V soutěži dítě a pes krásné první místo. Za fotky děkujeme majitelům a chs Teschiro.

Miňonka zabodovala v neděli na mezinárodní výstavě v Praze, kde si vyběhala druhý CAJC, BOJ a BOS. Od pana rozhodčího Nils-Arne Törnlöv dostala úžasný posudek a milá slova, která opravdu zahřála u srdce („Je úžasná, příští rok dostane BOBa ona“). Krásné fotky Miňonky od Vendy Šlechtové.

Měli jsme i dvě milé návštěvy – přijel se na nás podívat Toníček (ANNIVERSARY TIN Ambershades) s páníčky a odpoledne i Čajnuška (China). Za fotku Toníka děkuji Haničce Kašparové.

Moc děkuji všem zúčastněným, bylo to hrozně fajn 🙂

Minion poprvé mezi mladými

Miňonka se 13. března zúčastnila klubové výstavy pudlů, poprvé ve třídě mladých. Posuzovala paní rozhodčí Petroula – Effrossyni Richard Douma z Francie.

Miňousa získala ocenění V2 s velice krásným posudkem (překládám z angličtiny):

Samičí hlava, malé tmavé oko, kompaktní typ, velice pěkná hřbetní linie, korektní nasazení i nesení ocasu, výborné zaúhlení, trochu jemnější srst, pěkná apricot barva.

Toník a Miňonka na Jubilejní výstavě

Občas je všechno jinak, než jsi člověk naplánuje. A občas je to dobře. Na jubilejní klubovku KCHP jsem jít nechtěla, dokonce už jsem na neděli měla jiné plány. Nakonec jsem se dva dny před výstavou nechala „ukecat“ a přeci jsme s Miňonkou na výstavu vydaly, abychom podpořily účast brášky Toníka manželů Hauserových. Díky tomu Miňonka přiveza domů pohár jak hrom a několik dalších cen. Úspěšná byla výstava i pro Toníčka. Oba dostali krásné posudky. Jen tak dál. Na příští výstavu už vyrážíme do třídy dorostu.

Třídu štěňat posuzovala Naďa Klírová (CZ), odpolední soutěže pak kromě ní další dva rozhodčí z ostatních kruhů – Laurent Heinesche (LUX) a Jussi Liimatainen (FIN).

Toník (ANNIVERSARY TIN Ambershades) ve třídě štěňat s výsledkem velmi nadějný 1

Toníček je torpédo, má v sobě nakombinovanou radost z vystavování po svém taťkovi Charliem a nekončící energii po mamče Mařence.

Miňonka (ANNIVERSARY PEARL Ambershades) ve třídě štěňat s výsledkem velmi nadějný 1, v odpoledních soutěžích nejlepší fena třídy štěňat a nejlepší naděje výstavy!

Miňonka tak konečně vytřela zrak všem, kteří se jí smáli, že je malá a tlustá, případně „přisražená“. Je akorát…

Z obou mám velikou radost. Mají skvělé povahy, oba jsou hodně kontaktní a veselí, občas až moc 🙂