Úspěšný víkend blonďatých sestřiček

Uplynulý víkend byl velice úspěšný pro naše sestřičky z odchovu A – Chinu a Minion. Fotky jsou zatím ve výrobě, takže zatím jen něco málo a zbytek přibude.

V sobotu China (ANNIVERSARY CHINA Ambershades) na své první výstavě  (nejen pro Chinu, ale i pro paničku a malou paničku) krásně zabodovala, a to se zrovna ten den s horšími známkami zrovna nešetřilo. Na klubové výstavě KPaCHP v Praze na Svornosti ve třídě mladých získala ocenění výborná 1, CAJC a Mladý klubový vítěz a opravdu nádherný posudek od paní rozhodčí Anna Törnlöv ze Švédska. V soutěži dítě a pes krásné první místo. Za fotky děkujeme majitelům a chs Teschiro.

Miňonka zabodovala v neděli na mezinárodní výstavě v Praze, kde si vyběhala druhý CAJC, BOJ a BOS. Od pana rozhodčího Nils-Arne Törnlöv dostala úžasný posudek a milá slova, která opravdu zahřála u srdce („Je úžasná, příští rok dostane BOBa ona“). Krásné fotky Miňonky od Vendy Šlechtové.

Měli jsme i dvě milé návštěvy – přijel se na nás podívat Toníček (ANNIVERSARY TIN Ambershades) s páníčky a odpoledne i Čajnuška (China). Za fotku Toníka děkuji Haničce Kašparové.

Moc děkuji všem zúčastněným, bylo to hrozně fajn 🙂

Minion poprvé mezi mladými

Miňonka se 13. března zúčastnila klubové výstavy pudlů, poprvé ve třídě mladých. Posuzovala paní rozhodčí Petroula – Effrossyni Richard Douma z Francie.

Miňousa získala ocenění V2 s velice krásným posudkem (překládám z angličtiny):

Samičí hlava, malé tmavé oko, kompaktní typ, velice pěkná hřbetní linie, korektní nasazení i nesení ocasu, výborné zaúhlení, trochu jemnější srst, pěkná apricot barva.

Klubová výstava PK Stodůlky

V poslední říjnovou sobotu jsme se s Majou vydaly na klubovou výstavu Pudl klubu – ta se měla tradičně konat v Sokole Středokluky, ale vzhledem k předčasným volbám, pro které prostory sokola potřebovali, byla výstava přesunutá do Spolkového domu ve Stodůlkách, kde je také prostředí velice příjemné a navíc tam i dobře vaří :).

Mařenku jsem prvně přihlásila mezi dospěláky do mezitřídy. Byla moc šikovná a navzdory zcela nevhodnému klouzavému povrchu běhala krásně svým lehkým krokem, a skoro jí to ani neklouzalo.

Maja si s pěkným posudkem vyběhala svého prvního dospěláckého CACe, následně i prvního dospělého klubového vítěze a prvního BOBa. Není se moc čím chlubit, protože to bylo bez konkurence…

Posuzovala paní rozhodčí z Běloruska Galina Zhuk, mimo jiné chovatelka velkých apricotů, takže si posudku velice vážím.

Protože jsme byly zase jen samy dvě, omluvte kvalitu fotek z telefonu, budu se snažit získat lepší materiál od klubového fotografa.

Letní výstava Konopiště

Posudek z téhle výstavy se mi dlouhou dobu pořád někde doma válel, klasika, teď už ho asi nenajdu, takže nemůžu přesně říct, co v něm bylo.

Proběhla nějaká nemístná poznámka ohledně Majiny barvy, opakuji zas a znovu, odmítám své psy barvit, dobarvovat, odbarvovat, apod.

Maja ve třídě mladých získala výsledek výborná. Posuzovala rozhodčí Olga Dolejšová.

Za fotky děkuji manželům Hlavatým.

Barevná výstava Konopiště

Konopiště je pro nás každoročně téměř povinná výstavní zastávkla, vzhledem k tomu, že bydlíme asi 7 km odtud. Zaplať pánbůh, protože tohle byla asi historicky nejdelší výstava, které jsem se kdy zúčastnila. Domů jsme s Mařenkou přijely snad v půl osmé, a to to opravdu máme za rohem.

Posuzovali Axel s Angelikou Rudolphovi z Německa, trochu nepochopitelně v jednom kruhu po sobě, takže zde asi důvod toho zdržení.

Z německého posudku nejsem příliš moudrá, nicméně Maja ve třídě mladých V1 CAJC, takže pěkný výsledek.

Slovenský výstavní víkend

Dvou slovenských klubovek, které se již po několikáté konaly kousek za českými hranicemi, v Kammeném mlyně, jsem se již delší dobu chtěla zúčastnit. Podařilo se to letos. Udělali jsme si krásný rodinný výlet ve čtyřech lidech a čtyřech psech, vč. přespání v místních chatkách. Škoda jen, že právě dodělávali přírodní koupaliště, vypadalo moc krásně a teplo bylo taky dost.

První den posuzoval specialista na plemeno Philip Langdon z Velké Británie.

Za Charlieho bych si nejradši dala pár facek, že jsem ho s sebou vůbec tahala. Byl chudák neskutečně otrávený a kondice pořád tatam. Védéčko bylo naprosto zasloužené. Pro Charlieho tohle byla zároveň jeho poslední výstava, alespoň do té doby, dokud se nebude cítit lépe. Přeci jen po celkem nabitých třech výstavních sezónách toho má chudák asi plné zuby.

Zato Mařenka se moc líbila a dostala V1, CAJC a titul Primus Junior.

Druhý den posuzoval Otto Krcal z Rakouska, přivezl si s sebou baseta, tak předpokládám, že je spíš přes lovecké psy.

S Charliem jsem to rovnou vzdala, ale on se z ničeho nic vzhopil a odběhl těch pár koleček skoro jako za starých časů a dostal V1 CAC! Opravdu neuvěřitelné! Tím pádem také splnil podmínky pro udělení slovenského šampiona krásy.

No a s Mařenkou to bylo vtipné, v posudku měla pravý opak toho, co předchozí den a dostala první védé :). To mě nemohlo rozházet, aspoň jsme se mohli dobře naobjedvat v místní restauraci a jet brzy domů, přeci jen jsme to měli kus cesty.

Víkend hodnotím jako velice příjemnou rodinnou akci, plnou pohody. A z výsledků si opravdu nic nedělám :).

Jarní klubová výstava Praha

Naposledy před světovkou jsme vyrazili trénovat do Letňan, kde jsme s pejsky na výstavě byli vůbec poprvé. Na Charliem je vidět, že hodně vypadl z kondice, no uvidíme, co předvede v Budapešti. Mařenka byla jako vždy moc šikovná.

Charliemu to, co předvedl stačilo na V1 CAC ve třídě vítězů.

Mařenka se na této výstavě poprvé představila mezi mladými s krásným výsledkem V1, CAJC a Mladý klubový vítěz.

Nějaké fotky, opět od hodného pana Koláře, zde:

Letnňany 2013

 

 

Tahle fotka vyšla druhý den na titulní straně Pražského deníku

Tahle fotka vyšla druhý den na titulní straně Pražského deníku

Korunovační KV Praha

Mařenka se tentokrát poprvé vydala na výstavu sama bez Charlieho. Jeli jsme trénovat kousek do pražských Stodůlek.

Maja zde ve třídě dorostu vyběhala VN1, DKCH a odpoledne nejlepší dorost fenu výstavy. Byla moc šikovná, třetí výstava a dělá nám jen samou radost.

Oblastní klubová výstava pudlů Libice nad Cidlinou

Posuzoval pan Leopold Farkašovský

Charlie ve třídě otevřené V1, ČKŠ

Téměř 4letý pes, výborná hlava, výborná pigmentace sliznic a nosu, ucho skoro ke špičáku, srst jednotné kvality, výborného vybarvení, výborný postoj hrudních končetin a výborné úhlení pánevních končetin, ocas správně nasazen i nesen, výborná mechanika pohybu.

Maja tentokrát ve třídě dorostu V1, ČDŠ a dostala za posouzení hračku 🙂

7měsíční fena se štíhlou hlavou, dobrou pigmentací, tmavým okem, ucho mezi koutek a špičák, dobrý hrudní, pevný hřbet, dobré předvedení.

 

 

 

Na letošní druhou výstavu jsme se opět vydali na menší klubovku, přeci jen Charlie už má posbíráno, co se dalo, a zase v případě Mařenky nemá příliš velký smysl zatím jezdit po velkých výstavách, dokud je štěně.

Novoroční klubová výstava Středokluky

Rozhodčí: Zuzana Větvinská-Vršecká

Charlie ve třídě vítězů získal V1, CHKCH a druhého nejlepšího psa výsavy.

Maja na své historicky první výstavě ve třídě štěňat VN1 a nejlepší štěně výstavy!

Naše malá Maja se poprvé představila ve výstavním kruhu a byla moc šikovná. V postoji to sice bylo trochu jako držet pytel blech, ale my jsme holky šikovný a zvládli jsme to skvěle!

Pár fotek, především od pana Koláře: