Druhé narozeniny odchov A

AKTUALIZACE: Doplněny fotky Goldíka

Čas stále plyne jako voda a naši odchovanci z vrhu A oslavili už druhé narozeniny.

Doma jsme si udělali takovou malou narozeninovou párty: zleva Minion, Maja, Charlie, Diamond, dole zleva Donatello a Tessinka.

Než jsme se stačili srovnat ke společně fotce, Mařenka jako vždy nenápadně zezadu ukradla pár kousků lososa z dortu.

Také nám přišly ke druhým narozeninám fotky od Woodyho (Anniversary Wood Ambershades) – moc děkujeme!

A na Facebooku se objevila narozninová fotka od Pamina (Anniversary Ruby Ambershades).

Tady je pár čerstvě přednarozeninových fotek od Goldíka (Anniversary Gold Ambershades)

A kdyby vás zajímalo, jak trávíme teplé dny, tak věřte, že velice pohodově 🙂 Přejeme krásné léto všem!

Odchov A 13 měsíců

Odchovu A bylo 9. července 13 měsíců.

Máme nové fotky od Woodyho a také velice milé zprávy. Je to velký mazel a také rád leží na zádech…

Doma se mi podařilo udělat pár „rodinných“ fotek, i když dostat všechny šelmy do záběru není žádná sranda.

Byť nejsem zastáncem kontíku na mladých psech, Miňonku jsem do něj shodila. Výměna srsti, kterou jsem naivně nečekala po zkušenostech s Mařenkou tak divokou, o tom rozhodla. Zatím je potřeba počkat, až si to trošku sedne a až narostou chlupy, ale s ohledem na údržbu jsme obě maximálně spokojené.

Dája dopadl o něco hůře, bohužel s ohledem na okousané chlupy a na stupeň zacuchání z toho nešlo vytvořit nic lepšího než „něco jako“ moderna. Nemám jí ráda, dělá ho ještě většího, než ve skutečnosti je a už se prostě těším, až z toho ostříháme cokoliv jiného (představy kontíku se prostě nechci vzdát).

Jinak i dospěláci přešli s chlupy do úsporného režimu. Charlie už je delší dobu „dohola“ a kupodivu se mi to na něm líbí a máma i on jsou oba maximálně spokojení.

U Mažunky jsme se vrátili k na údržbu nenáročnému bikini střihu. Ještě musí sem tam něco dorůst a bude to super.

No a nakonec vzkaz pro mojí maminku: Mami, mám tě moc ráda, i když tě nebaví česat 🙂

Krajská výstava Džbán

V sobotu 5. září jsme se s Charliem a Mařenkou poprvé zúčastnili krajské výstavy v Praze na Džbáně. Počasí se povedlo a my jsme si užili pohodový sluníčkový den.

Výstava opravdu perfektně zorganizovaná, krásné ceny pro vítěze, zajištěné občerstvení i stánky s psími potřebami. Kam se na to hrabou klubovky.

Bloďáci oba běhali ve třídě vítězů a vyběhali u paní rozhodčí Aleny Košťálové krajského vítěze a postoupili do závěrečných soutěží.

Poprvé (a asi naposledy) jsme přihlásili do soutěže párů, nikam jsme sice nepostoupili, ale jsem ráda, že jsme si to jednou zkusili.

V závěrečných soutěžích Mažunka postoupila do užšího výběru IX. skupiny FCI, což mě velmi potěšilo.

Jako vždy bez fotek, naivně ještě pořád čekám, jestli se někde nějaká neobjeví…

Charlie s Majou si teď na nějaká čas dají výstavní pauzu a budou se věnovat jen agility. Na výstavách nás budete moci potkat s naší omladinou.

Pěkný červen 2014

Celý letošní rok je pro nás poměrně hektický, ale červen byl konečně ve znamení psů.

Klubovka Konopiště 9. června

Na začátku června jsem Charlieho po roce přihlásila na výstavu, o čemž jsem psala v jarním příspěvku. Od stejného dne Charlie užívá svého nového kabátu v „terrier clipu“ a je nesmírně spokojený domácí baťoh 🙂

Setkání s Outi v Praze 21. června

V pondělí 21. června jsem strávila velice příjemné odpoledně pitím kávy a povídáním s Outi Tenho a její dcerou Rebeccou z chovatelské stanice Old House ve Finsku. Moc jsem si to užila a doufám, že podobné setkání zase zopakujeme :).

Outi-and-me

Konec agility kurzu 25. června

Poslední červnovou středu se konala také poslední hodina našeho začátečnického agility kurzu. Počasí vyšlo na jedničku, tentokrát si kromě pejsků zasoutěžili i páníci. Závěrem jsme si dali hobby závod. Mařenka tentokrát vložila do běhu až příliš moc energie a bohužel nasbírala moc trestných bodů. Charlie šel – jako vždy – na pohodu a na jistotu a závod vyhrál. Vyběhal nám dalších pět lekcí a pěkné upomínkové ceny, už se všichni těšíme, na další společné blbnutí :). Videa máme až z konce tréninku, kdy byli oba blonďáci už trochu nekoncentrovaní. Škoda, že jsme nenatočili jejich první běhy, ty byli (za mě) perfektní.

Mařenka na dráze

Charlie na dráze

Národní výstava v Klatovech 29. června

Mařenku jsem po půl roce přihlásila na výstavu do Klatov. Úspěšně se nám podařilo zamaskovat chybějící „snědené“ chlupy. Maja dala do předvedení všechno, šlapala perfektně. Vyhrála třídu a v konkurenci vyběhala BOB!

Jaro 2014

Dlouho jsme nepsali žádné novinky, takže to musíme napravit! Letošní jaro je trochu hektické.

Uchovnění Mařenky

V březnu jsme oficiálně uchovnili Maju. Shodou okolností nám v ten samý termín začala po dlouhém napínání také prvně hárat, takže teď už to je velká dospělá holka. Výsledky Majiných zdravotních vyšetření jsou zde. Maja je plnochrupá a měří 57 cm. Během letošního roku se chystám ještě oběma blonďákům nechat udělat genetiku, ale zatím to nespěchá.

Agility a poslušnost

V rozumné dojezdové vzdálenosti od nás se nám podařilo najít sportovní vyžití a zapsali jsme se na kurzy poslušnosti a agility. Děláme to pro radost, s naší „důsledností“ by to asi ani jinak nešlo. K velkému předvapení si agility nejvíc zamiloval Charlie, Mařenku to začalo bavit až zhruba v polovině kurzu, kdy se zamilovala do kladiny…Na dvou lekcích s námi byli i Donďa s Tessinkou, které to k velkému překvapení také moc bavilo. Tessinka předvedla nové vylepšení – místo běhání tunelem běhala po tunelu shora.

Výstavy

Letos jsme si dali s výstavami trochu pauzu. Jednak jsme díky sportování našli jiné vyžití, které si zatím všichni pejsci pochvalují. Druhak jsme museli čekat na to, až Mařence narostou chlupy po Charlieho lednovém „střihačském zákroku„. Když už Maje konečně chlupy dorosly a já nahlásila na konec června Klatovy, vše se v trochu menším měřítku znovu zopakovalo podle podivně stejného scénáře. Tentokrát jí sežral chlupy „jen“ z jedné strany. Při troše štěstí to do Klatov trochu poporoste a pokud se Maje podaří nepřijít o chlupy na pravém uchu, možná to ani nebude příliš vidět…

Charlieho jsem po roce vytáhla za humna – na klubovku na Konpiště, poprvé do čestné třídy a hlavně asi jako rozloučení s vystavování. Posuzovala paní Renata Smyčková a Charlie si vyběhal V1 a čekatele čestného šampiona. Ještě to odpoledne po návratu domů dostal dlouho slibovaný nový kabátek, ve kterém se mu bude určitě lépe lítat po zahradě a na cvičáku.

To je od nás zatím vše, doufám, že se zase brzy ozveme s nějakými novinkami.

Slovenský výstavní víkend

Dvou slovenských klubovek, které se již po několikáté konaly kousek za českými hranicemi, v Kammeném mlyně, jsem se již delší dobu chtěla zúčastnit. Podařilo se to letos. Udělali jsme si krásný rodinný výlet ve čtyřech lidech a čtyřech psech, vč. přespání v místních chatkách. Škoda jen, že právě dodělávali přírodní koupaliště, vypadalo moc krásně a teplo bylo taky dost.

První den posuzoval specialista na plemeno Philip Langdon z Velké Británie.

Za Charlieho bych si nejradši dala pár facek, že jsem ho s sebou vůbec tahala. Byl chudák neskutečně otrávený a kondice pořád tatam. Védéčko bylo naprosto zasloužené. Pro Charlieho tohle byla zároveň jeho poslední výstava, alespoň do té doby, dokud se nebude cítit lépe. Přeci jen po celkem nabitých třech výstavních sezónách toho má chudák asi plné zuby.

Zato Mařenka se moc líbila a dostala V1, CAJC a titul Primus Junior.

Druhý den posuzoval Otto Krcal z Rakouska, přivezl si s sebou baseta, tak předpokládám, že je spíš přes lovecké psy.

S Charliem jsem to rovnou vzdala, ale on se z ničeho nic vzhopil a odběhl těch pár koleček skoro jako za starých časů a dostal V1 CAC! Opravdu neuvěřitelné! Tím pádem také splnil podmínky pro udělení slovenského šampiona krásy.

No a s Mařenkou to bylo vtipné, v posudku měla pravý opak toho, co předchozí den a dostala první védé :). To mě nemohlo rozházet, aspoň jsme se mohli dobře naobjedvat v místní restauraci a jet brzy domů, přeci jen jsme to měli kus cesty.

Víkend hodnotím jako velice příjemnou rodinnou akci, plnou pohody. A z výsledků si opravdu nic nedělám :).

Světová výstava 2013 Budapešť

Hrozně moc jsem toužila podívat se jednou na světovou výstavu, bohužel to příliš nesplnilo očekávání. Nemám na mysli výsledky, ale spíš mě zklamal přístup a posuzování. Atmosféra kruhů mi nijak výjimečná nepřipadala, taková normální mezinárodka. Jeli jsme na otočku, takže ke konci dne to byl výlet už dost náročný.

Posuzoval István Csik.

Charlie v otevřené třídě bohužel VD, nejsem naštvaná, vím, v jaké přijel kondici, což jsem bohužel tři čtvrtě roku předtím, když se přihlašovalo, opravdu nemohla tušit. Mrzí mě to kvůli němu, ale ohodnocení pravděpodobně odpovídalo výkonu.

Maja třídu mladých vyhrála, tedy V1 HPJ (maďarský CAJC), soutěž o mladou světovou vítězku raději nekomentuji.

Maďaři měli organizaci zvládnutou o něco lépe, než jsem po předchozích zkušenostech očekávala. Hlavně se všude dalo (překvapivě :)) platit Eurem. Stánků bylo spousta, nakoupili jsme hromadu strašně důležitých věcí.

Přidávám nějaká videa z posuzování.

Jarní klubová výstava Praha

Naposledy před světovkou jsme vyrazili trénovat do Letňan, kde jsme s pejsky na výstavě byli vůbec poprvé. Na Charliem je vidět, že hodně vypadl z kondice, no uvidíme, co předvede v Budapešti. Mařenka byla jako vždy moc šikovná.

Charliemu to, co předvedl stačilo na V1 CAC ve třídě vítězů.

Mařenka se na této výstavě poprvé představila mezi mladými s krásným výsledkem V1, CAJC a Mladý klubový vítěz.

Nějaké fotky, opět od hodného pana Koláře, zde:

Letnňany 2013

 

 

Tahle fotka vyšla druhý den na titulní straně Pražského deníku

Tahle fotka vyšla druhý den na titulní straně Pražského deníku

Oblastní klubová výstava pudlů Libice nad Cidlinou

Posuzoval pan Leopold Farkašovský

Charlie ve třídě otevřené V1, ČKŠ

Téměř 4letý pes, výborná hlava, výborná pigmentace sliznic a nosu, ucho skoro ke špičáku, srst jednotné kvality, výborného vybarvení, výborný postoj hrudních končetin a výborné úhlení pánevních končetin, ocas správně nasazen i nesen, výborná mechanika pohybu.

Maja tentokrát ve třídě dorostu V1, ČDŠ a dostala za posouzení hračku 🙂

7měsíční fena se štíhlou hlavou, dobrou pigmentací, tmavým okem, ucho mezi koutek a špičák, dobrý hrudní, pevný hřbet, dobré předvedení.

 

 

 

Na letošní druhou výstavu jsme se opět vydali na menší klubovku, přeci jen Charlie už má posbíráno, co se dalo, a zase v případě Mařenky nemá příliš velký smysl zatím jezdit po velkých výstavách, dokud je štěně.