Miňonka druhou nejlepší fenou klubové výstavy

Růžičková klubová výstava

Na neděli 28.5. jsme měli přihlášenou pražskou klubovou výstavu ve Stodůlkách.

Předpověď počasí ukazovala na pěkně parný den a před námi byl celý celý dlouhý den někde vevnitř v dusnu, namísto toho, abychom sebou plácly k vodě…

Miňonka (ANNIVERSARY PEARL Ambershades) byla naposledy (a možná i poprvé 🙂 přihlášená do mezitřídy, druhé narozeniny už jsou za rohem. Ve třídě byla sama a docela se i panu rozhodčímu Mario Funkovi z Německa líbila. Získala výbornou 1 a CAC – poslední čekatel pro českého šampiona. Stala se tak mým historicky prvním odchovaným šampionem 🙂 Nad konkurencí z otevřené třídy jako velice milý bonus vyběhala klubového vítěze. Dělá mi radost, holka moje blonďatá. Za fotky děkujeme naší Vendy.

Nějak jsme to horko přežily do odpoledne a pak se stalo něco, na co bych si nevsadila. Miňousa v závěrečných soutěžích vyhrála nejlepší velkou fenu výstavy v rámci všech barev a druhou nejlepší fenu v rámci všech velikostí! Pro mě je to neuvěřitelný úspěch.

Největší radost mám z toho, že se mi blondýnu podařilo až do odpoledne udržet ve veselé náladě a s ohledem na počasí i pořádně napitou 🙂

Bonitace

Při klubové výstavě jsme také rovnou zvládli zbonitovat naší blonďatou mládež – jak Miňonka, tak Diamond jsou tedy od neděle oficiálně chovní.

Korunovační výstava 2017

V neděli 12.3. jsme se vydaly do Stodůlek na Korunovační výstavu. Strávily jsme tam sice dlouhý, ale moc fajn den s psími i člověčími kamarády. Největší zážitek z celého dne byla samozřejmě pizza objednaná k obědu. Vůbec nechápu, že mě to nenapadlo dřív 🙂

Výstavu posuzovala německá rozhodčí Liane Kubbe z chovatelské stanice Ahornstreet. Velice oceňuji rozhodčí, kteří přestože chovají černé a bílé pudly, nejsou barvoslepí a dají šanci i moderním barvám – mimochodem celou výstavu vyhrál stříbrný královák.

Tady je pár fotek z posuzování od Evy Mizerové:

Pudl se dá předvádět i na volném vodítku. Přestože FCI již několik let „tlačí“ trend rozumného vystavování (volný postoj, volné vodítko), rozhodčí stále tolerují škrcení psů při pohybu v kruhu…(ruku na srdce, taky jsem tak kdysi vystavovala…)

Tady je jedna fotka soustředěné blondýny

A nakonec ukázka toho, že Minion je vlastně omen nomen (ne, není to středák :))

Jediná vada na kráse je, že jsem z časových důvodů nelakovala (protože bych tentokrát neměla kde vykoupat).

A jak jsme vlastně dopadly?

ANNIVERSARY PEARL Ambershades v 22 měsících v mezitřídě oceněná výborná 1, CAC. V odpoledních soutěžích v docela velké konkurenci (nevím přesně, ale podle rozpisu tam mělo být 8 fen) 3. nejlepší velká fena, z čehož mám opravdu velkou radost 🙂 Trošku jsme odbourali tu „našprcenost“ a zase se posunuli o krok blíž k radostnému předvedení, i trocha pohopsání byla 🙂 My to jednou natrénujeme.

Nakonec ještě fotka z umístění od Barči Brožkové, moc děkujeme 🙂

Toník a Miňonka na Adventní výstavě

Miňonka a Toník se letos sešli na poslední letošní výstav – na klubovce v Praze na Svornosti. Posuzovala paní rozhodčí Alena Košťálová. Oba soutěžili tentokrát ve třídě dorostu.

Miňonka (ANNIVERSARY PEARL Ambershades) v dopoledním posuzování velmi nadějná 1 a odpoledne nejlepší dorost fena výstavy.

Toník (ANNIVERSARY TIN Ambershades) to měl ve třídě trošku těžší, protože měl konkurenci. Nakonec „o prsa“ velmi nadějný 2. Do příště potrénuje předvedení. Toník je tornádo nabité energií, jakmile se s ní naučíme pracovat, bude to skvělý výstavní pes.

Toník a Miňonka na Jubilejní výstavě

Občas je všechno jinak, než jsi člověk naplánuje. A občas je to dobře. Na jubilejní klubovku KCHP jsem jít nechtěla, dokonce už jsem na neděli měla jiné plány. Nakonec jsem se dva dny před výstavou nechala „ukecat“ a přeci jsme s Miňonkou na výstavu vydaly, abychom podpořily účast brášky Toníka manželů Hauserových. Díky tomu Miňonka přiveza domů pohár jak hrom a několik dalších cen. Úspěšná byla výstava i pro Toníčka. Oba dostali krásné posudky. Jen tak dál. Na příští výstavu už vyrážíme do třídy dorostu.

Třídu štěňat posuzovala Naďa Klírová (CZ), odpolední soutěže pak kromě ní další dva rozhodčí z ostatních kruhů – Laurent Heinesche (LUX) a Jussi Liimatainen (FIN).

Toník (ANNIVERSARY TIN Ambershades) ve třídě štěňat s výsledkem velmi nadějný 1

Toníček je torpédo, má v sobě nakombinovanou radost z vystavování po svém taťkovi Charliem a nekončící energii po mamče Mařence.

Miňonka (ANNIVERSARY PEARL Ambershades) ve třídě štěňat s výsledkem velmi nadějný 1, v odpoledních soutěžích nejlepší fena třídy štěňat a nejlepší naděje výstavy!

Miňonka tak konečně vytřela zrak všem, kteří se jí smáli, že je malá a tlustá, případně „přisražená“. Je akorát…

Z obou mám velikou radost. Mají skvělé povahy, oba jsou hodně kontaktní a veselí, občas až moc 🙂

Toník a první výstava

V půlce října jsme se byli s Miňonkou podívat na Toníkovu výstavní premiéru na klubovce v Kněževsi. Posuzovala paní rozhodčí Mgr. Sabina Chiesa Folbrecht, A/BG.

Ve třídě štěňat získal ANNIVERSARY TIN Ambershades ocenění velmi nadějný a v odpoledních soutěžích nejlepší baby Kněževes 2015. Moc gratulujeme Toníkovi i majitelům.

Pěkný červen 2014

Celý letošní rok je pro nás poměrně hektický, ale červen byl konečně ve znamení psů.

Klubovka Konopiště 9. června

Na začátku června jsem Charlieho po roce přihlásila na výstavu, o čemž jsem psala v jarním příspěvku. Od stejného dne Charlie užívá svého nového kabátu v „terrier clipu“ a je nesmírně spokojený domácí baťoh 🙂

Setkání s Outi v Praze 21. června

V pondělí 21. června jsem strávila velice příjemné odpoledně pitím kávy a povídáním s Outi Tenho a její dcerou Rebeccou z chovatelské stanice Old House ve Finsku. Moc jsem si to užila a doufám, že podobné setkání zase zopakujeme :).

Outi-and-me

Konec agility kurzu 25. června

Poslední červnovou středu se konala také poslední hodina našeho začátečnického agility kurzu. Počasí vyšlo na jedničku, tentokrát si kromě pejsků zasoutěžili i páníci. Závěrem jsme si dali hobby závod. Mařenka tentokrát vložila do běhu až příliš moc energie a bohužel nasbírala moc trestných bodů. Charlie šel – jako vždy – na pohodu a na jistotu a závod vyhrál. Vyběhal nám dalších pět lekcí a pěkné upomínkové ceny, už se všichni těšíme, na další společné blbnutí :). Videa máme až z konce tréninku, kdy byli oba blonďáci už trochu nekoncentrovaní. Škoda, že jsme nenatočili jejich první běhy, ty byli (za mě) perfektní.

Mařenka na dráze

Charlie na dráze

Národní výstava v Klatovech 29. června

Mařenku jsem po půl roce přihlásila na výstavu do Klatov. Úspěšně se nám podařilo zamaskovat chybějící „snědené“ chlupy. Maja dala do předvedení všechno, šlapala perfektně. Vyhrála třídu a v konkurenci vyběhala BOB!