Od 23. do 25. října se v Praze v Toulcově dvoře konal začátečnický kurz Dornovy metody pro psy. Jedná se o velice jemnou terapeutickou metodu, která pracuje na správném usazování kostí v těle za pomoci přirozeného pohybu. Kurz pořádali Ája a Martin Dunovi z Centra celostní péče Archa, kteří také tuto metodiku pro zvířata sestavili.

V pátek navečer, první den kurzu. jsme byli seznámeni s Dornovou terapií a zkoušeli jsme vzájemně sami na sobě hmatat různé kosti a některé základní hmaty.

V sobotu a v neděli kurz probíhal celý den. V sobotu dopoledne proběhl anatomický blok. Vzhledem k letošním státnicím z psí anatomie jsem toho měla ještě dost v hlavě, takže jsem informace jen lehce osvěžovala. Odpoledne jsme začali pracovat na končetinách.

V neděli jsme se hned ráno vrhli znovu na terapii končetin, následovala práce na páteři. Před předáním certifikátů jsme ještě stihli ukázku baňkování.

dornovka-certifikat

Na kurzu mě trpělivě doprovázel pan Donatello, fotky z kurzu najdete zde.

Ke kurzu jsem se dostala vlastně úplnou náhodou – kvůli Tessinčinému červnovému ochrnutí. Nikdy v životě by mě nenapadlo, že by mě něco podobného mohlo bavit, ale po třech dnes jsem z kurzu odcházela totálně nadšená a rozhodnutá, že se Dornově terapii pro psy budu v budoucnu věnovat. Tessinku zatím přenechám do rukou terapeutů se zkušeností, začátečníci by neměli pracovat na psech, kteří už mají rozvinutý nějaký zdravotní problém. Nechali jsme udělat rentgeny a jakmile dorazí, tak se na to vrhnem.

Prozatím jsem absolventem úvodního kurzu a teď potřebuji praktikovat a praktikovat na zdravých psech (tzn. preventivně). Pokud byste měl někdo zájem o vyzkoušení preventivní terapie například pro psí sportovce, určitě se mi ozvěte.

Na jaře se chystám na pokračovací praktický seminář a velice ráda bych pokračovala dál, možná až na doporučeného terapeuta.