Léčba dásní u psa

Zuby našich psů pravidelně čistím a sundávám zubní kámen. Bohužel u Tessinky se mi  podařilo přehlédnout zánět dásní u řezáků. Hlavní důvod, proč k němu došlo je velikost tlamy vs. zubů. Řezáky tam jsou tam naskládané jeden na druhém bez mezer, takže se mezi nimi usadil zubní kámen, ke kterému se moc nešlo dostat a bylo to. Přišli jsme na to až v momentu, když odstoupila část dásně.

V červnu nám navíc Tessinka téměř kompletně od krku dolů ochrnula a tak zuby opravdu nebyly priorita. Teď už naštěstí nějakým způsobem chodí a funguje. Ale bohužel je už většina zubů ve „vichřici“ a chystají se vypadnout.

zuby-tess

Na postižená místa mažeme gel na léčbu dásní Dentaren. Zkoušíme mazat zarudlé dásně kolem kývajících se zubů. V tento moment nás to před vypadnutím zubů už opravdu nezachrání, ale je snaha trochu zklidnit dáseň a navíc využít antiseptického účinku gelu. Jsme na začátku, mažeme asi třetí den, takže na výsledky čekáme. Pokud se to osvědčí, určitě o Dentarenu ještě napíšu.

dentaren

Ještě se chystám gel použít, až budou šťěnda měnit zuby.

Co si od dítěte pamatuji, v naší „zubní“ rodině jsme (sice lidský) masážní gel na dásně používali na cokoliv od štípnutí hmyzem po odřeniny. Donatello si před 14 dny ošklivě do hloubky vylízal oděrku od strojku. Po týdnu, co to jen mokvalo a já už nevěděla co s tím, jsem asi dvakrát mázla Dentaren a pak to konečně zaschlo a začalo se to hojit.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog se štítky a jeho autorem je Daniela Rajtmajerová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.