Na státní svátek v pondělí 8. května 2023 jsme ti s Matýskem vydali na klubovou výstavu do Mladé Boleslavi. Já jsem na výstavě byla naposledy před pěti lety a Mates byl poprvé v životě.

Takže úplně děsivá kombinace: já jsem byla nervózní jak pes a Mates, který celý život žije spokojený život vesničana a roste si doslova jako dříví v lese, v životě asi tolik lidí ani psů pohromadě nikdy neviděl. Byl chudák strašně vyjukaný. Když jsme se šli podívat do kruhu, tak napoprvé to vypadalo, že ten pes ani snad běhat nebude a bude jenom čuchat. Když jsme tam vlezli podruhé a potřetí, tak se trochu otrkal a o něco zlepšilo. Nicméně pořád to bylo asi 100 světelných let od toho, jak to má natrénováno doma. Úplně jsem zapomněla, jak složitý je jezdit po výstavách s velkým psem, že ty kluky vlastně zajímá milion věcí okolo a je strašně těžký je přesvědčit, že se mají chvíli věnovat vám. To s holkama člověk řešit fakt nemusí.

Ale ruku na srdce, člověk na poprvé nemůže čekat úplné zázraky.

Paní rozhodčí Božena Ovesná byla při posuzování Matýska na jeho výstavním debutu velice shovívavá. Matýsek si v mezitřídě vyběhal ocenění výborná 1 CAC a nakonec i BOS. Pro nás rozhodně lepší výsledek, než bych čekala s ohledem na to, co tam předváděl. Respektive nepředváděl.

Jako největší plus celé akce beru to, že se na nás přijela podívat moje kamarádka Vendy, se kterou jsem po pár letech mohla strávit alespoň chvilku. Udělala nám s Matýskem moc krásné fotky, za což moc děkujeme <3

Musím říct, že ten pes je opravdu krásný a podle paní rozhodčí nemá jedinou chybu. Prý škoda, že se mu nechtělo běhat.

Výstava ve mě vyvolala trochu nostalgie, ale rozhodně nemám v plánu se vracet k dobám, kdy jsme jezdili po výstavách dvakrát za měsíc i častěji 🙂