Recenze krmiva Doxneo

Jak bylo zmíněno v předchozím příspěvku o testování krmiva Marp, současně s ním jsme na naší smečce začali testovat i krmivo Doxneo.

Na českém trhu se jedná o poměrně novou značku. Doxneo je holistické krmivo bez obilovin, aktuálně zkoušíme recepturu s kachním masem.

doxneo-duck-holistic

Složení se mi poměrně líbí: kachní moučka, brambory, hrách, fazole, kachní tuk, lososová moučka, lněné semínko, řepné řízky, vejce, rostlinný olej, minerály, pivovarské kvasnice, kořínky čekanky, mrkev, bylinky (šípek, kyselé jablko, svízel přítula, borůvky, kořen reveně, česnek, březová kůra, vojtěška, listy kopřivy, kořen pampelišky, egyptský heřmánek, listky hlohu obecného, bobule jalovce, ořechové slupky a anýz), vitamíny.

Obsah bílkovin 28 %, tuk 14% a vláknina 4 %.

Aktuálně krmíme Doxneo cca dva měsíce a zatím spokojenost na obou stranách – pejskům chutná a evidentně prospívají :).

Recenze Bio-Groom Ear-Fresh pro lepší čištění uší

V Ambershades čistíme našim pudlům uši minimálně jednou týdně, pokud je potřeba, tak i častěji. Pro rozpouštění ušního mazu nejraději používáme čističe uší na olejové bázi, ty s alkoholem zvukovod často příliš vysuší a pak ouška zbytečně svědí.

Před samotným čištěním je třeba z ucha řádně odstranit všechny chlupy vytrháním. Naši psi jsou zvyklí, nemají s trháním žádné větší problémy. Už delší dobu jsem chtěla zkusit depilační pudl od Bio-Groomu, více než rok jsem se rozhodovala, jestli si ho objednat, nebo ne… Nakonec jsem si ho minulý čtvrtek objednala, v pátek dorazil a o víkendu jsme ho otestovali.

biogroom-ear-care

Jedná se o malou lahvičku s aplikátorem naplněnou bílým práškem, který se psovi nasype do zvukovodu, trochu se zamne a pak se chloupky mechanicky odstraní.

V návodu k použití mají v postupu k použití napsáno, že nejdřív se má ucho vyčistit tekutým čističem, teprve pak aplikovat pudl pro odstranění chloupků. Každý, kdo někdy čistil psovi uši určitě ví, že pokud jsou v oušku chlupy, tak ucho dost dobře vyčistit od přebytečného mazu prostě nejde, takže jsme z zvolili opačný postup.

Výsledek mě docela překvapil – po aplikaci ušního pudru šly chloupky mnohem lépe manuálně odstranit, dokonce se mnohem lépe chytaly prsty (normálně dost kloužou), tam, kde jsme už prsty nedosáhly jsme použitli ušní pinzetu a také se nám podařilo odstranit mnohem více chlupů než obvykle, a to hlavně takových těch hodně krátkých, které se normálně nedají příliš dobře chytit.

cisteni-usi

Za mě tedy shrnutí: pudr určitě zkrátí čas potřebný k pečlivému vytrhání chloupků z uší, pravděpodobně je trhání i méně citlivé pro psa a nakonec bych řekla, že to ucho je celkově vytrhané více „dočista“.  Podle informací na obalu také pudr obsahuje látky, které pomáhají zvukovod udržet v suchu, aby nedocházelo k zapaření a případným infekcím, což se také často může hodit.