V Ambershades čistíme našim pudlům uši minimálně jednou týdně, pokud je potřeba, tak i častěji. Pro rozpouštění ušního mazu nejraději používáme čističe uší na olejové bázi, ty s alkoholem zvukovod často příliš vysuší a pak ouška zbytečně svědí.

Před samotným čištěním je třeba z ucha řádně odstranit všechny chlupy vytrháním. Naši psi jsou zvyklí, nemají s trháním žádné větší problémy. Už delší dobu jsem chtěla zkusit depilační pudl od Bio-Groomu, více než rok jsem se rozhodovala, jestli si ho objednat, nebo ne… Nakonec jsem si ho minulý čtvrtek objednala, v pátek dorazil a o víkendu jsme ho otestovali.

biogroom-ear-care

Jedná se o malou lahvičku s aplikátorem naplněnou bílým práškem, který se psovi nasype do zvukovodu, trochu se zamne a pak se chloupky mechanicky odstraní.

V návodu k použití mají v postupu k použití napsáno, že nejdřív se má ucho vyčistit tekutým čističem, teprve pak aplikovat pudl pro odstranění chloupků. Každý, kdo někdy čistil psovi uši určitě ví, že pokud jsou v oušku chlupy, tak ucho dost dobře vyčistit od přebytečného mazu prostě nejde, takže jsme z zvolili opačný postup.

Výsledek mě docela překvapil – po aplikaci ušního pudru šly chloupky mnohem lépe manuálně odstranit, dokonce se mnohem lépe chytaly prsty (normálně dost kloužou), tam, kde jsme už prsty nedosáhly jsme použitli ušní pinzetu a také se nám podařilo odstranit mnohem více chlupů než obvykle, a to hlavně takových těch hodně krátkých, které se normálně nedají příliš dobře chytit.

cisteni-usi

Za mě tedy shrnutí: pudr určitě zkrátí čas potřebný k pečlivému vytrhání chloupků z uší, pravděpodobně je trhání i méně citlivé pro psa a nakonec bych řekla, že to ucho je celkově vytrhané více „dočista“.  Podle informací na obalu také pudr obsahuje látky, které pomáhají zvukovod udržet v suchu, aby nedocházelo k zapaření a případným infekcím, což se také často může hodit.