Střihačský seminář a workshop s Andersem Rosellem

V únoru jsem měla možnost zúčastnit se střihačského kurzu organizované mojí kamarádkou Yvonne Verman, které se podařilo jako lektora pozvat Anderse Rosella z chovatelské stanice Avatar (Švédsko).

Kurz by dvoudenní, konal se na pražském Smíchově v místním domově dětí a mládeže, který je ukryt v kopci kousek od Andělu. Shodou okolností zde mají i malou zoo :).

Měla jsem trochu náročnější začátek roku (práce, škola) a tak jsem na kurz dorazila už totálně vyčerpaná, ale stálo to za to!

seminar-diplom

Kurz byl zaměřený na baby střih. První den byl teoretický – nejprve povídání o péči o srst, kůži, ukázky střihů na různých psech, komentování základních chyb, atd. Andersovým hlavním cílem bylo vysvětlit, jak docílit vyvážení psa, což je asi hlavní kámen úrazů mnoha střihačů. Následovala praktická ukázka střihu, velice si cením mnoha tipů, které člověku ušetří při střihání práci.

Druhý den jsme si přivedli hafany a začali stříhat. Anders podle všeho nikdy tak zarostlé pudly neviděl, příprava mnoha z nás na kurz spočívala v tom, že jsme pár týdnů prostě nestříhali :).

Moc děkuji Andersovi za cenné rady a především za to, že zcela změnil můj úhel pohledu na to, jak má být pes ostříhán. Za to, že vše, co při střihu dělal, odůvodňoval ať už v kontextu pohybu či vyvážení psa. Za to, že mi vysvětlil, kde mám na psovi budovat objem a kde ne, aby pes nebyl těžký. Děkuji všem účastníkům za krásně strávené dva dny, příjemné popovídání, Mařence za trpělivost a šikovnost při první jízdě na eskalátoru.

Příspěvek byl publikován v rubrice Blog a jeho autorem je Daniela Rajtmajerová. Můžete si jeho odkaz uložit mezi své oblíbené záložky nebo ho sdílet s přáteli.