V poslední době jsem nebyla úplně spokojená s naším dodavatelem krmiva a chovatelských potřeb a už jsem nějakou dobu uvažovala o změně granulí. Pokud mi to dává smysl, sahám radši po českých výrobcích, protože jsem přesvědčená o tom, že za srovnatelnou cenu s těmi zahraničními by měla být kvalita minimálně stejná, ne-li lepší (někde se ty náklady za dovoz musí projevit, ne? :)). Když nejsou k dispozici české, tak sahám po Evropských výrobcích. Americkým výrobků se většinou vyhýbám (jak krmivo, tak kosmetika). Evropští výrobci většinou necpou tolik peněz do marketingu, což by teoreticky mělo znamenat ve stejné cenové hladině kvalitnější výrobky.

Vybírala jsem poměrně dlouho, při předposlední změně krmiva se o chlup nižší obsah tuku značně podepsal na srsti. Volba nakonec padla na poměrně novou značku na českém trhu – Marp. Jedná se o značku, kterou si nechává český dovozce a výrobce krmiv Pučálka vyrábět v Anglii. Vzhledem k tomu, že máme doma tři různé rasy dvou různých velikostí (a tedy i požadavků), začali jsem současně s Marpem testovat na části smečky značku Doxneo stejného dovozce, ale o tom více v jiném příspěvku).marp-farmlandU Marpu jsem se nakonec rozhodla pro řadu Natural. Jedná se o receptury založené na omezeném množství surovin, což mi přijde rozumné. Výrobce upozorňuje, že klade důraz na chutnost receptur.

Testujeme recepturu Farmland s kachním masem. Složení je: sušené kachní maso, brambory, hrášek, řepné řízky, drůbeží tuk, pivovarské kvasnice, lněné semínko, vitamíny a minerály. Složení se mi až na blíže nespecifikovaný drůbeží tuk líbí.

Bílkovin je v krmivu 26 %, tuku 12 % a vlákniny 4 %. Při výběru se mi zdál obsah tuku dost nízký a obsah vlákniny naopak vysoký. Po více jak měsíčním testování v tom nevidím problém: srst i kůže v super kondici, pravděpodobně to dohání kvalitní bílkovina.

Kde koupit: Od Pučálky mám jako chovatel chovatelskou slevu, takže objednávám tam. Pokud nemáte nárok na chovatelskou slevu, Marp se dá dobře sehnat ve spoustě českých eshopů s krmivy. Většinou s objednávkou krmiva pro 4 psy nemám problém se kdekoliv dostat na dopravu zdarma, takže výbírám podle ceny :).