Země živitelka

Pro výlet na zemi živitelku jsme si vybrali takové počasí, že jsme mohli poměrně kvalitně konkurovat lovcům bouřek. Kvůli průtržím mračen a krupobití jsme si důkladně prohlédli především vnižtřní expozice, bohužel práci ovčáckých psů a stříhání ovcí, na což jsme se opravdu těšili, jsme nezvládli.

Střídavě jsme čekali, abychom aspoň mohli přeběhnout někam jinam pod střechu…

Donečkovi byla zima, tak se hřál schovaný pod Miňonkou…

Pieninský národní park

Udělali jsme si pořádný výšlap do hor a pak na pěknou turistickou stezku v údolí řeky Dunajce.

Pejsci měli troušku ušoupané nožičky, v cíli to Tessinka s Donečkem zadřeli na lavičce u stánku s občersvením…ale byli moc stateční…a Tessinku jsme museli na druhý den zdornovat, neb jí to moc nechodilo…

Na Balaton se psem ne?

V Maďarsku jsem párkrát byli na výstavách, tak by nás ani ve snu nenapadlo, že okolí Balatonu je značně dog-unfriendly. Psi nesmí na pláže a na většinu promenád, koupání pod pokutou. Ubytování dost problém, restaurace se najít dají.

Ještě že existuje ve Fonyódu psí pláž. Skvělé oplocené místo, kde je fajn lidem i psům. Jeden den nás ve složení tři psi a dva dospělí vyšel v přepočtu asi na 85 Kč.

Bylo takové horko, že šli do vody celkem dobrovolně i menší kousky naší výpravy…

Jezero bylo super, člověk by vůbec nepoznal, že není u moře (nebýt té sladké vody :), vlny tam jsou asi jako v Chorvatsku. Pláže jsou travnaté, na jižní straně Balatonu velice pozvolný vstup do vody s jemným písečkem. Když to Miňousa poprvé objevila, skákala na všech čtyřech nohách jak antilopa asi 50 metrů od břehu a pořád stačila a přišlo jí to jako hrozná sranda 😀

Užili jsem si perfektní přírodu a spoustu dalších zážitků, počasí nám celou dobu pěkně přálo.